1W dniach 18-19 kwietnia 2015 na terenie Galerii Rzeszów, odbył się III Festiwal Zdrowia, którego współorganizatorem był Instytut Fizjoterapii Wydziału Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego.

W tym roku tematem Festiwalu Zdrowia była edukacja i profilaktyka dotycząca wydolności oddechowo-krążeniowej w oparciu o metodę Nordic Walking.

Wykwalifikowani specjaliści zachęcali do wykonywania podstawowych badań oraz wykonywali pomiary m.in. pojemności płuc i spirometryczne.

Instytut Fizjoterapii zajął się promocją aktywności ruchowej, na co dzień, natomiast w tzw. „Szpitalu Pluszowego Misia" najmłodsi uczestnicy Festiwalu mogli poprzez ciekawe zabawy z fizjoterapeutami nauczyć się, co to jest równowaga i gibkość.