W dniu 26 listopada 2018 roku na Uniwersytecie Rzeszowskim odbył się gościnny wykład dr Elijaha Freemana, specjalisty w zakresie terapii układu kostno-stawowego i mięśniowego z Institute of Orthopedics and Musculoskeletal Science w Modesto w stanie California. Wykład został zorganizowany dla pracowników oraz studentów Instytutu Fizjoterapii Wydziału Medycznego dzięki współpracy z fundacją Boxwood w Oakland w stanie California. Tematyka prelekcji dotyczyła bardzo ważnego tematu związanego z diagnostyką i leczeniem dysfunkcji stawów krzyżowo-biodrowych. Oprócz szczegółowych wiadomości, opartych na najnowszych badaniach naukowych i praktyce klinicznej, dr Freeman przedstawił, w formie pokazu, szereg skutecznych technik z zakresu terapii manualnej stosowanych w leczeniu w/w zaburzeń. Wykład cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Przyczynił się do poszerzenia wiedzy, umiejętności oraz nawiązania współpracy naukowej i klinicznej pracowników i  studentów Instytutu Fizjoterapii z fundacją Boxwood.