Dnia 21.05.2019 na Uniwersytecie Rzeszowskim obchodzony był Jubileusz 35-lecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku UR. Miejscem tego wydarzenia był budynek A0, gdzie liczne instytucje świadczące usługi na rzecz osób starszych przygotowały swoje stoiska. Wydarzenie to miało na celu propagowanie wśród seniorów zdrowego stylu życia, zachęcanie do podejmowania aktywności fizycznej, dostarczenie wiedzy na temat chorób i ich konsekwencji oraz umożliwienie skorzystania z darmowych badań (analiza składu masy ciała, badanie poziomu cukru, pomiar ciśnienia) i konsultacji.  W wydarzeniu wzięli również udział Studenci z Koła Naukowego Fizjoterapii w Geriatrii i Profilaktyce Zdrowia, którzy udzielali porad na temat prawidłowej postawy ciała, profilaktyki chorób wieku podeszłego oraz ćwiczeń, które mogą być stosowane m.in. w bólach kręgosłupa czy chorobie zwyrodnieniowej stawów. Oprócz tego seniorzy mieli możliwość nauki prawidłowej techniki Nordic Walking, oceny swojej sprawności i równowagi. Proponowane przez Studentów techniki i działania cieszyły się niezwykłym zainteresowaniem wśród osób starszych, którzy chętnie korzystali z ich porad.