top

slide-2

Konferencje naukowe

X MIĘDZYNARODOWE DNI REHABILITACJI 8-9.02.2018

 

 X MDR - PROGRAM SZCZEGÓŁOWY

---------------------------------------------------------------------------------------------------

UWAGA, 

X Międzynarodow Dni Rehabilitacji - WAŻNE INFORMACJE DLA AUTORÓW...czytaj

 

Historia Konferencji

Międzynarodowe Dni Rehabilitacji po raz pierwszy zorganizowaliśmy w 2009r.
W Konferencji uczestniczyło wówczas ponad 300 specjalistów z Rehabilitacji Medycznej, z Fizjoterapii, z Ortopedii oraz inni specjaliści. Już wówczas referaty przedstawiali lekarze i fizjoterapeuci z Niemiec Słowacji, Hiszpanii i z Ukrainy.

Pomimo, że zakładano 2-letni cykl Konferencji, po pierwszej zdecydowano, że będziemy organizować ją corocznie. Organizatorzy ustalili stały termin na „tłusty czwartek”.

W tym roku, jeszcze przed komunikatami o konferencji, niektórzy już zabukowali bilety lotnicze do Rzeszowa na tłusty czwartek 2018r. A inni piszą, że już wykonali badania, których wyniki chcą przedstawić na Międzynarodowych Jubileuszowych Dniach Rehabilitacji. Takie informacje cieszą organizatorów
i zobowiązują do dołożenia wszelkich starań, aby IX Konferencja była jeszcze lepsza pod względem organizacji od poprzednich, a zakwalifikowane do prezentacji referaty satysfakcjonowały jej uczestników.

Głównym celem konferencji jest umożliwienie młodym lekarzom
i fizjoterapeutom wysłuchania referatów autorytetów w prezentowanej dziedzinie, oraz umożliwienie im prezentacji niejednokrotnie pierwszych badań. Konferencja jest również okazją dla studentów i doktorantów do prezentacji swoich prac.

Miejscem konferencji jest Hotel Prezydencki. Centrum Konferencyjne Rzeszów ul Podwisłocze 48.

Termin konferencji - 8-9 lutego 2018r.

 

1. Komunikat - X MIĘDZYNARODOWE DNI REHABILITACJI 2018

2. KARTA ZGŁOSZENIA

3. WYTYCZNE I WZÓR STRESZCZENIA

 

XV Międzynarodowa Konferencja Naukowa - MYCZKOWCE 2017

 

SPRAWOZDANIE

XV Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Prewencja chorób cywilizacyjnych” Myczkowce 2017

W dniach 10-11 czerwca 2017 roku odbyła się XV Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Prewencja chorób cywilizacyjnych”, której organizatorami były Instytut Fizjoterapii Wydziału Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Zakład Fizjoterapii Wydziału Ochrony Zdrowia Katolickiego Uniwersytet w Ruzomberoku. W konferencji uczestniczyli pracownicy Instytutu Fizjoterapii UR oraz zaproszeni goście z Białorusi – dr Edward Walczuk, dr Irina Walczuk, mgr Olga Woroniec i ze Słowacji – prof. Zuzanna Hudakova oraz dr Anna Lesnakova, którzy zaprezentowali ciekawe doniesienia na temat leczenia i rehabilitacji w dysfunkcjach narządu ruchu oraz schorzeń układu oddechowego i krążenia.
W dzień poprzedzający konferencję odbyły się regaty o puchar Dziekana Wydziału Medycznego UR, w których udział wzięli pracownicy Instytutu Fizjoterapii UR. Na Zalew Soliński wypłynęły trzy żaglówki, z których zwyciężyła załoga Barbary Cyran – Grzebyk, w składzie Katarzyna Zajkiewicz, Anita Pacześniak-Jost, Magdalena Szczepanik, Daniel Szymczyk i Łukasz Przygoda.

Ewa Szeliga
Agnieszka Ćwirlej-Sozańska

PROGRAM KONFERENCJI

IX MIĘDZYNARODOWE DNI REHABILITACJI 23-24.02.2017

 

PROGRAM KONFERENCJI - aktualizacja 14.02.2017

CONFERENCE PROGRAMME 

Historia Konferencji

Międzynarodowe Dni Rehabilitacji po raz pierwszy zorganizowaliśmy w 2009r. W Konferencji uczestniczyło wówczas ponad 300 specjalistów z Rehabilitacji Medycznej, z Fizjoterapii, z Ortopedii oraz inni specjaliści. Już wówczas referaty przedstawiali lekarze i fizjoterapeuci z Niemiec Słowacji, Hiszpanii i z Ukrainy.

Pomimo, że zakładano 2-letni cykl Konferencji, po pierwszej zdecydowano, że będziemy organizować ją corocznie. Organizatorzy ustalili stały termin na „tłusty czwartek”.

W tym roku, jeszcze przed komunikatami o konferencji, niektórzy już zabukowali bilety lotnicze do Rzeszowa na tłusty czwartek 2017r. A inni piszą, że już wykonali badania, których wyniki chcą przedstawić na IX Międzynarodowych Dniach Rehabilitacji. Takie informacje cieszą organizatorów i zobowiązują do dołożenia wszelkich starań, aby IX Konferencja była jeszcze lepsza pod względem organizacji od poprzednich, a zakwalifikowane do prezentacji referaty satysfakcjonowały jej uczestników.

Głównym celem konferencji jest umożliwienie młodym lekarzom i fizjoterapeutom wysłuchania referatów autorytetów w prezentowanej dziedzinie, oraz umożliwienie im prezentacji niejednokrotnie pierwszych badań. Konferencja jest również okazją dla studentów i doktorantów do prezentacji swoich prac.

Miejscem konferencji jest Hotel Prezydencki. Centrum Konferencyjne Rzeszów ul Podwisłocze 48. Taka lokalizacja jest idealna ze względu na możliwość organizacji wszystkich sesji tematycznych, zajęć warsztatowych, noclegów i posiłków w jednym miejscu. Taka lokalizacja jest wygodna dla uczestników, oraz dla organizatorów.

Termin konferencji - 23-24 lutego 2017r. Tak jak wcześniej napisałam 23 lutego to „tłusty czwartek”. Na konferencji, jak co roku nie zabraknie pączków.

Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego
prof. nadzw. dr hab. n o zdr. Teresa Pop

Załączniki:

1. KOMUNIKAT I - IX Międzynarodowe Dni Rehabilitacji - aktualizacja 10.11.2016

2. Wytyczne i wzór streszczenia

3. KARTA ZGŁOSZENIA NA KONFERENCJĘ

 

 

KONFERENCJA PRAWNO-MEDYCZNA 1-2.03.2016

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Rzeszów, ma zaszczyt zaprosić do udziału w Konferencji Prawno - Medycznej, która odbędzie się w dniach 1-2 marca 2016 roku.
To dwudniowe spotkanie zgromadzi wielu znakomitych prelegentów świata medycyny i prawa. Zaprezentują oni swoje stanowiska, jak również wymienią swoje poglądy w zakresie prawa międzynarodowego, unijnego, karego, ale także praw pacjentów, odpowiedzialności lekarzy oraz poszanowania ludzkiej godności i intymności.
Aby wziąć udział w Konferencji należy do dnia 28 LUTEGO wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie:

http://konf-pim-rzeszow.evenea.pl/

Więcej informacji o Konferencji Prawno – Medycznej znajdą Państwo na stronie Konferencji http://rzeszow.elsa.org.pl/konferencje/konferencja-prawno-medyczna/
oraz https://www.facebook.com/events/940131609388616/

VIII MIĘDZYNARODOWE DNI REHABILITACJI 4-5.02.2016

Międzynarodowe Dni Rehabilitacji po raz pierwszy zorganizowaliśmy w 2009r. W Konferencji uczestniczyło wówczas ponad 300 specjalistów z Rehabilitacji Medycznej, z Fizjoterapii, z Ortopedii oraz inni specjaliści. Już wówczas referaty przedstawiali lekarze i fizjoterapeuci z Niemiec Słowacji, Hiszpanii i z Ukrainy.

Pomimo, że zakładano 2-letni cykl Konferencji, po pierwszej zdecydowano, że będziemy organizować ją corocznie. Organizatorzy ustalili stały termin na tłusty czwartek.

Czytaj dalej....

 Szukaj

facebook logo