Serdecznie zapraszamy Studentów Instytutu Fizjoterapii

na spotkanie Studenckiego Koła Naukowego Fizjoterapii w Geriatrii i Profilaktyce Zdrowia

we wtorek 11.12.2018r. o godzinie 14.00 w sali nr 101 w budynku G5 Medyczno- Przyrodniczego

Centrum Badań Innowacyjnych ul. Warzywna 1a

Kierownik Koła Naukowego:

Dr n. med. Agnieszka Ćwirlej-Sozańska

Opiekun Koła Naukowego:

Dr n. o zdr. Agnieszka Wiśniowska-Szurlej

Realizowane tematy badawcze:

1. Ocena niepełnosprawności i wpływu rehabilitacji na stan funkcjonalny osób z chorobami przewlekłymi.
2. Ocena efektów rehabilitacji kardiologicznej u osób starszych po zabiegach kardiochirurgicznych.
3. Wpływ czynników środowiskowych na funkcjonowanie i mobilność seniorów.
4. Ocena stanu odżywienia i składu masy ciała u osób starszych z zaburzeniami poznawczymi.

Publikacje:
1. Anna Skubal, Izabela Sudoł, Gabriela Ciąpała, Agnieszka Ćwirlej-Sozańska, Agnieszka Wiśniowska-Szurlej, Anna Wilmowska-Pietruszyńska. Ocena sprawności funkcjonalnej
i ryzyka upadków osób starszych z otępieniem lekkiego i średniego stopnia. Medical Review 2016;14(4):427-438.

Wystąpienia na konferencjach:
1. Aleksandra Świątek. Wpływ wykształcenia na rozwój zaburzeń funkcji poznawczych
w chorobie Parkinsona – badanie pilotażowe. X Jubileusze Międzynarodowe Dni Rehabilitacji, Rzeszów 8-9 luty 2018 r.
2. Gabriela Szmul i współautorzy. Wpływ 8-tygodniowej funkcjonalnej elektrostymulacji (FES) na poziom siły i wytrzymałości mięśni kończyn dolnych oraz prędkość chodu
u osoby chorującej na stwardnienie rozsiane poruszającej się przy użyciu laski- opis przypadku. X Jubileusze Międzynarodowe Dni Rehabilitacji, Rzeszów 8-9 luty 2018 r.
3. Dominika Szyszka. Ocena wpływu parametrów równowagi na funkcję chodu pacjentów ze stwardnieniem rozsianym. X Jubileusze Międzynarodowe Dni Rehabilitacji, Rzeszów 8-9 luty 2018r.
4. Anna Skubal, Gabriela Ciąpała, Izabela Sudoł. Ocena sprawności funkcjonalnej i ryzyka upadków u osób starszych z zaburzeniami funkcji poznawczych. IX Majówka z Fizjoterapią, Lublin 12-13 maja 2016 r.
5. Elżbieta Trzyna, Monika Grabarz, Wioletta Borucka. Znaczenie kompleksowej rehabilitacji w profilaktyce i eliminacji skutków Wielkich Zespołów Geriatrycznych. III Ogólnopolska Konferencja Medycznych Kół Naukowych w Rzeszowie, 16 stycznia 2015 r.

Osiągnięcia:
1. 5 miejsce dla zespołu w składzie: Gabriela Szmul, Agnieszka Podufały, Faustyna Pych, Agnieszka Wójcicka, Gerard Sokołowski i Tomasz Obal na VI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Młodych Fizjoterapeutów Warszawa, 25 listopada 2017 r.
2. II nagroda w sesji studenckiej dla Anny Skubal, Gabrieli Ciąpały, Izabeli Sudoł za pracę pt.: Ocena sprawności funkcjonalnej i ryzyka upadków u osób starszych z zaburzeniami funkcji poznawczych. IX Majówka z Fizjoterapią, Lublin 12-13 maja 2016 r.
3. III nagroda w sesji studenckiej dla Moniko Grabarz za pracę pt.: Wpływ wybranych czynników demograficznych na równowagę i prędkość chodu u osób starszych. IX Majówka z Fizjoterapią, Lublin 12-13 maja 2016 r.
4. 7 miejsce Studentek Sylwii Kozielec i Joanny Szlachetki na V Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Młodych Fizjoterapeutów Warszawa, 21 listopada 2015 r.